Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka wysokość TV będzie optymalna do oglądania?
#1
Witam serdecznie! Nigdy jeszcze nie wieszałam telewizora na ścianie, także mam co do tego sporo wątpliwości. Są jakieś określone zasady czy standardy, według których powinno się wieszać telewizor? Chodzi mi tu przede wszystkim o wysokość, bo zwyczajnie nie wiem na jakiej wysokości będzie najlepiej. No a jednak nie chciałabym wiercić w ścianie niepotrzebnych dziur, żeby sprawdzić, na jakim poziomie byłoby najlepiej oglądać TV. Ewentualnie może macie jakieś trik, żeby to szybko ogarnąć? Z góry dziękuję za pomoc!
Odpowiedz
#2
Witam,
gdy telewizory były mniejsze to zakładało się ok 100-110 cm od podłogi do dolnej krawędzi ekranu. Obecnie przy dużych ekranach warto tę wartość korygować względem pozycji z jakiej się ogląda, tak aby środek ekranu wypadł w przybliżeniu na wysokości wzroku lub odrobinę wyżej - max do 1/3 ekranu. Czyli ogólnie pozycja w jakiej się ogląda TV ma być naturalna (zazwyczaj przyjmuje się wysokość wzroku osoby siedzącej na kanapie przy TV), by przy dłuższym oglądaniu nie była męcząca dla oczu czy karku. Im mniejsza odległość widza od TV tym ważniejszy jest dobór właściwej wysokości montażu ekranu.

Często wysokość ekranu jest wymuszona wysokością mebla, nad którym będzie zawieszony TV lub indywidualnych upodobań estetycznych czy sytuacji (małe dzieci oraz zwierzęta Smile )

W sypialniach zazwyczaj telewizory wieszane są dużo wyżej bo pozycja oglądania jest inna.
[url=http://www.uchwytylcd.eu]www.uchwytylcd.eu[/url]
[url=https://fibernovelty.pl]www.fibernovelty.pl[/url]
Odpowiedz
#3
(02-20-2023, 02:35 PM)WitekFN napisał(a): Witam,
gdy telewizory były mniejsze to zakładało się ok 100-110 cm od podłogi do dolnej krawędzi ekranu. Obecnie przy dużych ekranach warto tę wartość korygować względem pozycji z jakiej się ogląda, tak aby środek ekranu wypadł w przybliżeniu na wysokości wzroku lub odrobinę wyżej - max do 1/3 ekranu. Czyli ogólnie pozycja w jakiej się ogląda TV ma być naturalna (zazwyczaj przyjmuje się wysokość wzroku osoby siedzącej na kanapie przy TV), by przy dłuższym oglądaniu nie była męcząca dla oczu czy karku. Im mniejsza odległość widza od TV tym ważniejszy jest dobór właściwej wysokości montażu ekranu. 

Często wysokość ekranu jest wymuszona wysokością mebla, nad którym będzie zawieszony TV lub indywidualnych upodobań estetycznych czy sytuacji (małe dzieci oraz zwierzęta Smile )

W sypialniach zazwyczaj telewizory wieszane są dużo wyżej bo pozycja oglądania jest inna.

dziękuję Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości